fall-1072821_1280

Nastała najbardziej nielubiana pora roku. Zimno, ciemno, mokro. Będzie tak aż do spadnięcia pierwszych śniegów. Czy jesień może być radosna i przyjazna? Co zrobić by odkryć jej dobrodziejstwo? A co jeśli bez niej wszystko by się posypało?

Jesienne combo

Ostatnio mam coraz większą potrzebę przebywania w ruchu. Bieganie, rozciąganie, sprzątanie, nowe projekty… Wręcz nie mogę usiedzieć w miejscu. 

Astrologicznie można to wytłumaczyć niedawnym położeniem Słońca w Strzelcu. Powodował on zapotrzebowanie na odkrywanie nowych rzeczy, nowe znajomości, nowe projekty. W połączeniu z przesileniem jesiennym, a także sytuacją na przestrzeni, która każe nam przewartościować nasze życia i wyrzucić z nich to co nam już nie służy, utworzyło nam się prawdziwe combo. 

Bardzo możliwe są obecnie przeziębienia i problemy z gardłem. Możemy przechodzić procesy związane z naszą ekspresją, a także odbudową fraktalów naszego organizmu na nowo. Zbliża się astrologiczny czas Wagi Symbolizuje ona zarówno równowagę jak i porządek oraz sprawiedliwość. Myślę, że w najbliższym okresie te wartości będą się znacząco przewijać w naszych rzeczywistościach. 

Energia w ruchu

Niedługo na dobre zapanuje jesień. Zaczniemy zwracać uwagę na nasze wnętrze, nastąpi okres spokoju i większej refleksji. By nie popaść w jesienną depresję z powodu tak nagłej (mimo, że zawsze spodziewanej :)) zmiany w otaczającej nas energii warto zastosować kilka prostych działań.

1., Dużo ruchu, nie tylko na świeżym powietrzu

Zwłaszcza ostatnio mogą buzować w nas duże pokłady energii. Warto uwolnić ją dzięki ćwiczeniom czy spacerom. Będzie to zbawienne także dla „starej” energii, która od dawna w nas zalega. Szybciej się jej pozbędziemy i dzięki temu poczujemy się lepiej.

2. Zwróćmy uwagę na nasze procesy

Nasz umysł jest stale połączony z ciałem. Warto zajrzeć wgłąb siebie i zobaczyć czy za przeziębieniem lub inną chorobą nie stoi jakiś temat, który musimy przepracować. Może w ten sposób rozwiążemy konflikt i wyzdrowiejemy 🙂 

3. Otaczajmy się dobrodziejstwami jesieni

Wbrew pozorom jesień może być kolorowa i radosna. Pójdźmy do lasu na grzyby, nazbierajmy kasztanów, postawmy w domu wrzosy, nazbierajmy kolorowych liści, zjedzmy jabłek. Pamiętajmy, że nasze nastawienie kształtuje rzeczywistość. Pomimo mniejszej ilości Słońca, podczas jesieni też można być radosnym 🙂

4. Zaakceptujmy zmiany

Jesienna słota ma nas skłonić do integracji naszego wewnętrznego cienia, pojednania się z tym czego nie lubimy w sobie i czego nie chcemy zaakceptować. Akceptacja zmian, które obecnie następują jest najlepszym sposobem na ich spokojny przepływ. Aby ułatwić oczyszczenie z negatywnej energii dobrym pomysłem jest palenie kadzidełek, okadzanie domu lub siebie białą szałwią. 

Jesteśmy częścią cyklu

Jako mieszkańcy Ziemi, podświadomie czujemy zmiany zachodzące w Gaji. Nasze osobowości narzekają na Jesień i Zimę, zapominamy jednak jak ważne są okresy odpoczynku i zadumy. Wszystko jest częścią całości, bez której cały układ byłby wadliwy. Nie wiemy jak by to wyglądało, gdybyśmy mieli jedną porę roku na naszej szerokości geograficznej. Natura przecież nie robi niczego bez sensu, musi to być w takim razie najbardziej optymalny układ 🙂

Pięknej i radosnej jesieni!

Źródła: Wiedza własna
Grafika: pixabay.com 

Advertisements