full-moon-2055469_1280

Przechodzimy teraz przez wymagający energetycznie okres. Stale wieje na nas wiatr słoneczny, wacha się poziom elektronów, a jutro jest najdłuższe w tym stuleciu całkowite zaćmienie Księżyca. Jak to na nas wpłynie? Co możemy zrobić by lepiej przyjąć zmiany? 

Księżyc pełen energii

Księżyc wpływa na nasze życie w różny sposób. „Porusza” wodę na Ziemi (pływy i piętrzenie się fal), nocą oświetla wszystko swoim blaskiem, wpływa na jakość i długość naszego snu, a także zmienia nasze zachowanie i systematyzuje cykl biologiczny. Już w starożytności Ziemianie przyglądali się temu tajemniczemu ciału niebieskiemu. Podporządkowali swoje życie pod każdą z faz Księżyca. 

Każda z nich symbolizuję odmienną energię: 

Nów – Narodziny, wyjście z cienia. Spotęgowanie lęków, mani i wyczerpania. Warto wtedy jednak planować, ponieważ Księżyc obdarza nas świadomością naszych możliwości.
Kwadra pierwsza – Wszystko zbliża się do pełni. Mamy więcej sił, jesteśmy bardziej emocjonalni i aktywni. Warto uporządkować swoją przestrzeń, otrzymamy księżycowe wsparcie w trudnych momentach.
Pełnia – Osiągnięta została pełnia sił, zarówno mentalnych jak i fizycznych. Niektórzy nie potrafią sobie poradzić z nadmiarem energii stąd problemy ze snem, zaburzenia nastroju, wypadki i kłótnie. Ten czas wymaga od nas zarówno równowagi jak i kończenia niezałatwionych spraw. Bądźmy dla siebie wyrozumiali, niewiadomo jak nasz organizm zareaguje na pełnię 🙂
Trzecia kwadra – Wszystko chyli się do nowiu, czyli ponownych narodzin. Jesteśmy zmęczeni, osłabieni i nie mamy siły na żadną aktywność fizyczną. Warto w tym czasie zaprosić do siebie skupienie i spokój. 

Ciało kosmiczne, czy wytwór obcej cywilizacji?

Nauka twierdzi, że Księżyc został stworzony przez siły natury. Podobno znamy jego przekrój geologiczny, skład biologiczny i ukształtowanie terenu.
Istnieje jednak teoria, że Księżyc został zbudowany przez obcą cywilizację po to by wywoływać u nas amnezję. Wszakże nikt kto wcielił się na Ziemi nie pamięta, kim jest „kosmicznie”. Ta wiedza została przed nami ukryta, by mógł być zrealizowany eksperyment jakim jest rozwój świadomości w zupełnym odcięciu od reszty Wszechświata. Jakkolwiek szalona ta teoria może się wydawać, naukowy świat nadal nie rozwiązał zagadki genezy naszego satelity. Z biegiem lat pojawiają się coraz to nowe odkrycia nienaturalnych obiektów na jego powierzchni, a niektórzy wręcz uważają, że lądowanie na Księżycu to jedynie zmyślny wybieg Hollywood. 

Najdłuższe zaćmienie stulecia!

Zaćmienia Księżyca, mogą być bardzo mocno odczuwane w naszym własnym układzie energetycznym. Wpływa to zarówno na nasz umysł jak i organizm. Jutrzejsze zaćmienie ma wyjątkowo silną moc, z racji długości trwania i rzadkości występowania. Obecnie od wielu lat trwają u nas globalne zmiany świadomości. Jutrzejsze zaćmienie ma być kolejnym krokiem do „obudzenia się” społeczeństwa. Będziemy musieli stawić czoło naszej ciemnej stronie, po to by ją zaakceptować  i finalnie wieść lepsze życie. Takie podczas, którego wypełniamy to po co wcieliliśmy się na tą planetę. Na pewno nie będzie łatwo, niewiadomo tak naprawdę jak każdy z nas zareaguje. Na pewno jednak jesteśmy w stanie uporządkować chaos, który może nam wypłynąć. Każdy kto doświadcza zmiany, jest na nią gotowy. Inaczej zmiana nie miałaby racji bytu, ponieważ nie wiedzielibyśmy jak „wgrać” w naszą rzeczywistość.

Jak zaprosić nowe energie do siebie?

1. Uziemienie
Kontakt z Gają jest kluczowy, ponieważ uziemienie pomaga w trzeźwym myśleniu. Będzie to szczególnie pomocne, ponieważ nie damy się ponieść emocjom.

2. Medytacja i przemyślenie swojego życia
Dzięki medytacji „zatrzymujemy się” i wyciszamy. Możemy wtedy spojrzeć na wszystko z innej perspektywy, a także przyjrzeć się na ile nasza rzeczywistość odpowiada naszym potrzebom.

3. Sen
Zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu pomoże „wgrać się” nowym energiom. Da nam także więcej sił na kolejny dzień tworzenia rzeczywistości.

4. Pójście z biegiem rzeki
Opieranie się nadchodzącej energii i usilna próba utrzymania starych schematów to najgorsze co możemy zrobić. Przestrzeń wyegzekwuje u nas nowy sposób myślenia tak czy inaczej.

5. Dystans
Pamiętajmy, że nie wszyscy są świadomi zmian zachodzących dokoła nich, niektórzy wręcz będą usilnie te zmiany negować. Dystans pomoże nam nie wchodzić w konflikty z mniej świadomymi.

Kosmiczna jedność

Połączenie wszystkiego ze wszystkim jest fascynujące. Nawet coś tak odległego jak Księżyc może mieć na nas tak wielki wpływ. Ciekawe jaki będzie finał następnych dni/tygodni/miesięcy. Jak bardzo uda nam się wgrać nowe energie i podnieść nasz poziom świadomości…

Grafika: pixabay.com
Źródła:
http://www.fokus.tv/news/wplyw-ksiezyca-na-ziemie-przyplywy-i-odplywy-spietrzenie-fal-odksztalcenia-skorupy-ziemskiej-wideo/1742
https://pl.pinterest.com/offsite/?token=61-944&url=https%3A%2F%2Fi.pinimg.com%2Foriginals%2F4d%2Ffc%2F6e%2F4dfc6eada88bc60ea6ac0cb141f6a979.jpg&pin=40321359147483079&client_tracking_params=CwABAAAADDU5Mjk2MzIzNzM0OAA~0
https://www.olabloga.eu/wplyw-faz-ksiezyca-na-czlowieka
https://en.wikipedia.org/wiki/Moon_landing_conspiracy_theories http://foreverconscious.com/effect-lunar-eclipse-mind-body-soul
Wiedza własna i zasłyszana od znajomych

Advertisements