drzewa unsplash

Drzewa tak jak wszystkie rośliny są na stałe połączone z Gają, umierają gdy to połączenie się odetnie. Dają cień, ochronę przed deszczem i schronienie dla zwierząt. Czy mogą także pomóc nam nawiązać lepsze połączenie ze świadomością naszej planety? Ustabilizować naszą energetykę i dodać nam energii? A co jeśli drzewa także mają swoją świadomość, z którą możemy się porozumieć?

Szkoda, że drzewa produkują tlen, a nie Wifi

W naszej cywilizacji niestety często dużo ważniejszy jest dostęp do stabilnego internetu, niż kontakt z pięknymi zielonymi drzewami. Bierze się to głównie z braku edukacji na temat korzyści jakie niesie ze sobą przebywanie na łonie natury. Poprawa naszego stanu bycia nie stanie się ot tak, wymaga skupienia i regularnej praktyki. Dostęp do internetu jest łatwiejszy, wystarczy kilka kliknięć i już…Warto zdobywać wiedzę o możliwościach jakie niesie ze sobą natura. Dzięki niej będziemy w stanie poprawić nasze samopoczucie i zdrowie.

Korzyści płynące z przebywania wsród drzew:

– Pobudzenie czakry serca
Ostatnio dzięki zwiększonej ilości promieni słonecznej drzewa stały się bardziej zielone. Możemy obserwować szeroką gamę zieleni, od jaśniutkiej wpadającej prawie w żółty, po nasyconą mocną zieleń. Za każdym razem, gdy patrzę na te piękne wytwory przyrody, czuje głębokie poruszenie w czakrze serca. Te wszystkie drzewa są tak piękne, że mogłabym patrzeć na nie cały dzień. Czuje przy tym jak miłość i spokój pojawia się w moim polu.

– Uziemienie
Drzewa dzięki bezpośredniemu kontaktowi z Gają mogą nam pomóc się uziemić.
Aby skontaktować się z wybranym przez nas drzewem, należy:
A. Dotknąć drzewa obiema rękoma (lub jedną ręką) stojąc pewnie na Ziemi (jeśli jest ciepło możemy stanąć bosą stopą).
B. Wziąć głęboki oddech, mający nas uspokoić.
C. Skoncentrować się na dotyku naszych rąk z drzewem. Możemy czuć pulsowanie energii, ruch drzewa, lub jego oddech (oczywiście metaforycznie. Ja czasem widzę przybliżający i oddalający się obraz drzewa, podobny do oddechu lub bicia „serca”).
D. Możemy poprosić drzewo o podarowanie nam energii, lub się uziemić. Aby się uziemić należy wyobrazić sobie korzenie wyrastające z naszych stóp niknące głęboko w Ziemi. Warto też zjednoczyć się z drzewem i Gają poprzez wyobrażenie sobie uproszczonego torusa (symbolu nieskończoności).

– Przywracanie równowagi energetycznej
Dzięki kontakcie z drzewem możemy wyrównać energie w naszym ciele. Aby zaczerpnąć energię z drzewa wystarczy o nią poprosić. Powinniśmy poczuć pulsowanie energii, lub zobaczyć jakiś obraz. Wyrównać energię możemy także po prostu znajdując się wśród drzew (bez bezpośredniego kontaktu). Musimy jednak mieć dostęp do ziemi, nie możemy stać na kostce, betonie itp. Aby oddać Ziemi energię należy, wziąć głęboki oddech i wyobrazić sobie, że cała zła energia ucieka nam przez stopy do Ziemi, razem z wydechem. W razie potrzeby możemy powtórzyć proces kilka razy, aż poczujemy, że coraz mniej energii chce opuścić nasze ciało (w pewnym stopniu się oczyściliśmy :))

– Podnoszą wibracje
Drzewa wspaniale podnoszą wibrację, wyciągają z nas jony dodatnie produkowane przez zdobycze cywilizacji, a ładują nas pozytywnymi jonami ujemnymi produkowanymi przez naturę. Drzewa mają także właściwości lecznicze, łagodzą migreny, uspokajają i dodają energii. Wszystko to dzięki uczestniczeniu przez nas w wysokich wibracjach jakie emitują. 

Wybranie właściwego drzewa

Nie zdarzyło mi się wybrać niewłaściwego drzewa, takiego, które emitowało by negatywną energię, lub mnie nią przytłoczyło.

Przy wybieraniu drzewa kieruje się tymi zasadami:
– Wybieraj drzewo, które widzisz, że jest zdrowe i silne (nie ma odpadającej kory, nie ma widocznych „ran” z, których sączy się żywica, nie jest złamane itp.).
– Kontaktuj się z drzewem, które Ci się podoba. Twój umysł sam wybierze drzewo idealne do kontaktu z Tobą, musisz jedynie, go posłuchać 🙂
– Drzewa o małym pniu niosą mniej energii, niż wielkie drzewa, o rozległych pniach.
– Znajdź drzewo, które nie rośnie na głównej ścieżce. Istnieje możliwość, że drzewa usytuowane przy głównych ścieżkach noszą fragmenty energii innych. Nawet jeśli ktoś nieświadomie skontaktował się z drzewem, mógł zostawić na nim trochę swojej energii. Poza tym, w naszej kulturze kontakt z drzewem nie jest popularny, drzewa dalej od głównej ścieżki to mniej ludzi patrzących na Ciebie dziwnym wzrokiem 🙂
– Wybierz drzewo, które Ci się podoba.

Udanego kontaktu z drzewami, może z którymś się zaprzyjaźnicie 🙂

Źródła:
Wiedza własna
http://afterkorpo.pl/wplyw-jonow-ujemnych-na-nasze-zdrowie/
Grafika:

Zdjęcie D. Jameson RAGE na Unsplash,
Zdjęcie  Teemu Paananen na Unsplash,
Zdjęcie kazuend na Unsplash

Advertisements