główne

Dostajemy je tuż po narodzinach, jest z nami całe życie. Czy w jakiś sposób nas określa? Czy coś dla nas znaczy? Czy nasze zachowanie zmieniłoby się wraz ze zmianą imienia? A co jeśli to nie przypadek, że tak, a nie inaczej się nazywamy?

Świat wibracji

Żyjemy w świecie, gdzie wszystko jest energią, wibracją. Stale się porusza i zmienia. Każdy przedmiot, każdy kolor, każda emocja, każda myśl, każdy atom wszystko posiada częstotliwość.
Słowa nie są tutaj wyjątkiem, wszakże magia opiera się przecież na zaklęciach. Są to specjalnie wypowiedziane właściwe słowach, które mają moc twórczą. Każde z naszych słów może być takim zaklęciem, używamy ich nieświadomie każdego dnia. Dzięki słowom, kreujemy naszą rzeczywistość i nastawiamy się na określony wynik. 

Dawne rytuały imienne

O roli jaką pełni imię w życiu człowieka wiedzieli już Słowianie. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta przechodzili specjalny rytuał podczas, którego stawali się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mężczyznami i kobietami. Nadawano im wtedy także prawdziwe imiona, które nosili do końca żywota. Przed rytuałem każde dziecko otrzymywało imię ochronne, które miało je strzec przed nieszczęściami i szeroko rozumianym złem.

Obecne zainteresowanie imionami

Obecnie zarówno psychologia jak i numerologia interesuje się przesłaniem imion. Nasze współczesne imiona mogą być różnie tłumaczone. Ich etymologia może mieć swój początek w językach starożytnych, zawodzie, konkretnej cesze charakteru, miejscu zamieszkania itp. Sprawdzać imiona można także numerologicznie, przyporządkowując litery imion liczbom.

Wibracyjne wrażenie

wibracyjne wrażenie

Imiona można także rozpatrywać pod względem wibracji, wrażenia jakie za sobą niosą. Odczucia jakie w nas wywołują, lub dźwięku jaki ze sobą niosą. Postaraj się wsłuchać w swoje imię.

Co usłyszysz? Czy identyfikujesz się z nim? Czy je lubisz?

Wiele osób nadaje sobie pseudonimy, lub zmienia swoje imię, właśnie po to by zmienić wrażenie wywierane na innych, gdy słyszą lub wypowiadają ich imię. Chcą zmienić to jak inni ich odbierają. Czy ty także jesteś jednym z nich?

Przykłady wibracji  imion, według mojego odczucia:

Żeńskie

Krystyna – Osoba opiekuńcza i przeciągająca pewne sprawy. Często się martwi, ponieważ chce wszystkich otoczyć troską. Zrównoważona w swoim zachowaniu.
Forma Krysia sugeruje miłą, ciepłą i opiekuńczą osobę, która zawsze ugości.

Maria – Osoba religijna, dbająca o dom i swoją rodzinę. Imię bliskie do biblijnej Maryji. 

Zofia – Mądrość, Dostojność. Osoba obdarzona jest wewnętrzną wiedzą, oraz zacięciem do nauki i ciekawością do życia. Jeśli używamy zdrobniałej formy – Zosia, może to sugerować dziecinność, beztroskość i chęć do zabawy. 

Katarzyna – Dostojna, wyniosła, konkretna, mocno stąpająca po Ziemi, znająca swoją własną wartość. Kasia z kolei jest księżniczką, uwielbia taniec i kolorowe sukienki. Jest słodka i towarzyska.

Monika – Konkretna, gdy wymaga tego sytuacja, miła na codzień. 

Bogumiła – Jest religijna, w religii widzi dobro i moralność. Posiada szczęście w życiu, jest przyjazna dla innych, potrafi nawiązywać kontakty i rozmawiać z ludźmi.
Bogusia jest ciepła i kochana, zupełnie jak matka.
Anna – Nic nie ukrywa, jest szczera, nie chowa urazy. Jeśli weszła w jakiś konflikt to prędzej porozmawia szczerze niż będzie chować urazę.
Wanda – Lubi wszystko co naturalne  jak np. naturalne formy leczenia, żywność bio, diety itp. Z charakteru mocna jak drzewo, ale sprężysta jak trzcina, silna, lecz nie do końca dopasowana do otaczającego świata. 

Anita – Niedopasowana do naszego świata materialnego, artystka, lub tancerka. Drzemie w niej ukryta magia, zupełnie jak u wiedźmy. 

Ewa – Przyziemna i nieskomplikowana, dobrze wpasowana w świat materialny.
Dominika – Na codzień miła i przyjazna, gadatliwa, ale potrafi pokazać swój charakter. Wszystkie tematy długo krążą po jej umyśle, niewykluczone, że dużo się martwi. Taka swojska, przez większość życia, czuje się młodsza, niż miałby wskazywać na to jej wiek.

Męskie

Adrian – Nie z tego świata, błądzi gdzieś umysłem, marzyciel. Jeśli odpowiednio przekuje swoją kreatywność jest w stanie wykreować coś czego nikt inny wcześniej nie wymyślił. Nie łatwo mu się żyje w materialnym świecie.
Andrzej – Bardzo konkretny i przyziemny, niewykluczone, że zajmuje się czymś związanym z materialnym światem. Zainteresowany nauką, potrzebuje dowodów by w coś uwierzyć.
Dobrosław – Lubi wysoką jakość życia, uczciwy, pracowity i szczery, potrafi się zachować w towarzystwie, dobry negocjator i dyplomata.
Krzysztof – Konkretny, długo pracował by osiągnąć to co posiada (zarówno materialnie jak i mentalnie), budzi respekt i autorytet. Jeśli nie pracuje ze swoim umysłem może stać się zbyt dumny i patrzeć na innych „z góry”.
Wojciech- Wesoły, pogodny, optymista. Posiada luźne podejście do życia.
Robert – Zaangażowany w wiele projektów i zajęć. Ma żyłkę do biznesu. Potrafi ocenić co w danym momencie jet przydatne innym. 

Jacek – Samodzielny, najchętniej robiłby wszystko sam. Uparty i konkretny, przyziemny. 

Filip – Wesoły, towarzyski, interesuje się alternatywnymi rzeczywistościami. Posiada inżynieryjne  zdolności tworzenia nowej rzeczywistości. 

Krystian – Posiada dwie strony charakteru. Zmienny, czasem zdarza mu się odpłynąć, przeważnie jednak stąpa mocno po Ziemi. 

Słowa nas określają

Nasze nazwisko łączy nas z rodziną.  Jest spuścizną energetyczną naszego rodu. Kobiety mają w tym względzie możliwość zmiany przypisanej do nich rodowej wibracji podczas ślubu, na wibrację męża. Czy, aby nie ma to symbolizować odcięcia się od swojego domu rodzinnego i założenia własnego? Z której strony by nie patrzeć na temat imion, pseudonimów, nazwisk, jest on fascynujący. Wybierając nowe imię lepiej dobrze się zastanówcie jakie cechy chcecie by szły z nim w parze, możecie je przejąć. 

Jeśli chcesz poznać prawdę o swoim imieniu, napisz je w komentarzu!

Źródła:
https://slowianskibestiariusz.pl/zycie-slowian/imiona-slowianskie/ https://psychotronika.pl/2017/01/25/jaka-jestem-liczba-obliczanie-numerologii-imienia-i-nazwiska/
http://akademiaducha.pl/magia-imion-poznaj-ich-znaczenie/
Grafika: pixabay.com 

Advertisements