pixabay3

Za nami nów w znaku Ryb, dzisiaj nastała równonoc wiosenna? Czym jest? Co może nam przynieść? Jak je celebrować? 

Życie się budzi

Zima jest okresem przemyśleń, zastoju, wejrzenia w siebie i zastanowienia się nad swoja istotą. Jest spokojna i powolna, wszystko w tym okresie śpi. Dopiero wiosna jest początkiem nowego życia, cała natura budzi się z zimowego snu, zaczyna być cieplej, dzień się wydłuża. Dla Ziemian jest to okres, kiedy zaczynamy budzić się do działania, wiele się czyści na przestrzeni. Niektórzy przechodzą różne zmiany, inni wywołują je świadomie, by pozbyć się tego co do nas już nie pasuje.

Wielkie Święto Narodzin Życia

W wielu kulturach czas wiosny jest świętowany jako narodzenie się nowego życia, wygrana światłości nad ciemnością. Dawne ludy żyły w symbiozie z naturą, uważając ją za swoją matkę, która ich ochrania i karmi. Obecnie zagubiła się nam symbolika wiosny w wirze codzienności.  Może warto by wrócić do niektórych z wiosennych obrzędów? Świętować nadejście nowych lżejszych energii i powitać Słońce zamiast obchodzić skradzione od pogan święto płodności jakim jest Wielkanoc? Zdecyduj sam. Poniżej niektóre z wiosennych świąt celebrowanych na świecie.

Przywoływanie wiosny
Słowianie praktykowali obrzęd topienia Marzanny. Była to kukła symbolizująca boginię Marzannę odpowiedzialną za uśmiercanie i odradzanie się przyrody. Poprzez topienie jej żegnano się z zimą i witano wiosnę. Ten obrzęd miał także zapewnić ludowi obfite plony.
Topienie Marzanny nadal jest praktykowane w niektórych regionach Polski.

Pochód_z_Marzannami,_uroczystość_topienia_Marzanny,_Miasteczko_ŚląskieŚwięto płodności
Ostara jest to wiccańskie święto płodności, radości i początku życia. Głównym symbolem jest jajko, będące idealnym przykładem wykluwania się nowego istnienia. Chrześcijanie podpięli się pod tą tradycje podczas Wielkanocy, kiedy to malujemy pisanki.

pixabay1Kolorowy festiwal Holi
Święto Holi nie jest obchodzone stricte w dzień równonocy, mimo to jest poświęcone wiośnie. Obecnie festiwal jest znany i celebrowany na całym świecie. Uczestnicy świętują wygraną dobra ze złem, światła z ciemnością poprzez kolorową bitwę odbywającą się na ulicach. Wszyscy obrzucają się specjalnymi kolorowymi proszkami, oddając się radosnej zabawie.

pixabay2

Całkowita równowaga

Patrząc z astrologicznego punktu widzenia, dzisiejsza równonoc wypada w zerowym stopniu, znaku Barana. Jest to początek nowego roku astrologicznego, Punkt równowagi energetycznej, podczas której dzień jest równy nocy. Oznacza to, że możemy wybrać w, którą stronę chcielibyśmy się udać. Będąc absolutnie po środku mamy takie same szanse trafić na „Nową” Ziemię jak również pozostań na „Starej”. Nie przeniesiemy się oczywiście nigdzie fizycznie, jedynie zmieni się nasza wibracja, a wraz z nią percepcja rzeczywistości.

Nasza Ziemia w dalszym ciągu przechodzi transformacje do sfery wyższych wibracji, tam gdzie jej należne miejsce. Jeśli wraz z nią chcesz pokonywać tą „drogę” zaproś wiosnę do siebie, zaopatrz się w wiosenne kwiaty, uprzątnij w domu, łap słońce i zacznij działać po zimowym zastoju.

Magnetyczne zawirowania

W okolicach równonocy możemy spodziewać się podwyższonej aktywności Słońca, lub nawet burz słonecznych. Jeśli zaobserwujesz usterki lub dziwne zachowanie sprzętów elektronicznych, będzie Cię bolała głowa, lub będziesz miał problemy ze snem to zasługa naszego Słońca. Nasze ciała są bombardowane naładowanymi cząstkami wylatującymi z gwiazdy, w uproszczeniu jesteśmy po raz kolejny bombardowani energią dokonującą różnych zmian w naszym polu energetycznym i ciele.
Poddaj się tym energiom, opór tylko utrudni zmiany.

Czas oczyszczenia

Warto rozpocząć wiosnę od uporządkowania swoich spraw, wyrzucenia „zimowego” sposobu myślenia i starych nie potrzebnych energii. Oczyszczanie warto przeprowadzić na każdym poziomie, zarówno w naszym domu jak i w naszym życiu. Zastanówmy się czy powinniśmy zmienić coś w swoim życiu, czy jest coś czego już nie potrzebujemy (co jedynie nas zawala). Nadchodzi czas szybszej i łatwiejszej manifestacji. Pamiętajmy, by myśleć o tym czego naprawdę chcemy, nasze myśli mogą szybko stworzyć naszą rzeczywistość.

Jak wy świętujecie początek wiosny?

Źródła:
https://www.youtube.com/watch?v=eN9G9dhRI-0 http://tesis.lebedev.ru/en/forecast_activity.html
https://www.youtube.com/watch?v=qv8YEAPmq4k
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ostara
https://www.accuweather.com/en/weather-news/10-spring-traditions-festivals-from-around-the-world/56104303
https://www.tripsavvy.com/holi-festival-in-india-guide-1539289
Grafika:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pochód_z_Marzannami,_uroczystość_topienia_Marzanny,_Miasteczko_Śląskie.jpg autor: Marta Malina Moraczewska
pixabay.com

Advertisements