book-2929646.jpg

Sny są codzienną tułaczką naszego umysłu, po niezwykłych krainach. Gdzie może się udać? Co zobaczyć? Czy może się z kimś skontaktować? A może tam jest prawdziwe życie, a na jawie śnimy?

Sen towarzyszył ludzkości od początków jej istnienia. Jest to dla nas sposób na odpoczynek i naładowanie akumulatorów, by móc funkcjonować kolejnego dnia. Drastyczny niedobór snu może prowadzić nawet do chorób!

Zwykły sen czy podróż astralna? A może incepcja rodem z filmu?

Zawsze zastanawiało mnie czym są sny. Głównie z powodu występowania u mnie snów proroczych i  obfitych w symbolikę. Pewnej nocy jeden sen, całkowicie rozwiał moje wątpliwości co do tego, że we śnie podróżujemy po wszechświecie.

Znalazłam się w koszmarze, był tak okropny, że obudziłam się z płaczem. Obudziłam tym narzeczonego. Powiedział, że też był na skraju koszmaru, gdy nagle jakaś istota go stamtąd wyprowadziła. Była jak białe migotliwe światło, powiedziała mu, że ja znajduje się w złej krainie, gdzie nie wolno się zatrzymywać. Miał polecieć dalej.

Świadome sny?

Przeżywamy je wtedy, gdy zyskamy świadomość we śnie. Czasem zdarzają się także pół świadome sny. Kilka razy miałam tak, że wiedziałam, iż śnie. Znajdowałam się w jakiejś nieprzyjemnej krainie, ale nie wiedziałam jak się stamtąd wydostać.

W pierwszym ze swoich snów świadomych „obudziłam” się podczas jakiejś wichury, w nocy. Próbowałam siłą woli, obudzić Słońce, by znów było jasno 😀 Niestety po chwili straciłam świadomość i znów śniłam. Pamiętaj, że umysł może się na początku bronić przed świadomym snem, wrzucając nam do snu coś co nas wytrąci z równowagi, lub po prostu zacznie nas budzić.

Drugi świadomy sen był już ciekawszy, obudziłam się w świecie wyglądającym na opanowany przez korporacje. W szczególności jedną, o rosyjsko brzmiącej nazwie. Na początku wykrzyknęłam, że znajduje się we śnie, zrobiłam test rzeczywistości i zaczęłam działać 😀 Było to dla mnie niezwykle fascynujące, że po raz kolejny przydażył mi się świadomy sen!

Byłam jedną z członkiń ruchu oporu, którą złapali za różne przewinienia. Na szczęście uciekłam i przygotowywałam odwet. Tutaj wkroczyła moja świadomość, stworzyłam z energii tarcze wokół moich towarzyszy, zmaterializowałam klucz dostępu (jak karta kredytowa) i weszliśmy do środka. Pamiętam, że powiedziałam wszystkim, że udało nam się włamać tylko dzięki temu, że obudziłam się we śnie 😀 Oczywiście udało nam się unieszkodliwić głównego bossa korporacji i przywrócić spokój i radość światu, w którym przebywałam.

Prorocze sny

Z proroczymi snami jest taki problem, że nawet jeśli masz pewność, że we śnie zobaczyłeś przyszłość to mało kto Ci uwierzy. Funkcjonuje tu klasyczny dylemat osoby, które posiada dużą wiedzę, ale nie ma jak jej wykorzystać ;/

Ja w ten sposób wyśniłam śmierć i chorobę w mojej rodzinie, a także spotkanie ze swoim Bliźniaczym Płomieniem. Małe zdarzenia także wiele razy wyśniłam.

Niestety nie zawsze sen jest na tyle konkretny, że mogę dokładnie wyczytać z niego przyszłość.

Ciekawe jest to, że jeśli ma się tyle „realnych” snów to po jakimś czasie lekko zaciera się w pamięci granica pomiędzy jawą, a snem. Często zastanawiam się czy dane wspomnienie pochodzi ze snu, czy z rzeczywistości.
W końcu czyż nasze życie nie jest jedynie snem?:>

Jakie wy mieliście najbardziej zwariowane sny?

Źródła: Wiedza własna
Grafika: pixabay.com

Advertisements