champagne-583410.jpg

Stary rok się kończy, nowy juz zapasem. Kolejny z wielu początków w naszym życiu.
Czemu tak lubimy ten dzień? Kto z nas znów stworzy listę noworocznych postanowień? Komu się uda je dotrzymać? Co się stanie w następnym roku? Czy będzie nam się żyło lepiej?

Zastanawiałam się kiedyś nad fenomenem Sylwestra i Nowego roku. Przecież istnieje tyle bardziej uroczystych okazji do świętowania i do zwrócenia na nie uwagi. Czemu w takim razie tak bardzo przejmujemy się zmianą kalendarza?

Koniec kalendarza

My Ziemianie, jesteśmy ciekawi jeśli chodzi o kurczowe trzymanie się czasu. Doszło do tego, że świętujemy zmianę jednego kalendarza na inny 😀 Gdybyśmy chociaż świętowali kolejny obieg Ziemii wokół Słońca, kolejną wiosnę czy też kolejną fazę energetyczną…Nie!…świętujemy zmianę jednej liczby na drugą 😀

Nie mam oczywiście nic do Sylwestra, ani Nowego roku. Każdy niech świętuje jak chce. Uważam jednak, że Sylwester jest dołączony do „hype’u” świątecznego. Obecnie stał się bardzo komercyjny.

Noworoczne postanowienia

Nowemu roku nadaliśmy swoistą magię nowego początku. Wiele osób zamierza zmienić drastycznie swoje życie poprzez listę postanowień noworocznych. Kto z nas wykaże się na tyle dużą konsekwencją, by ich dotrzymać? Jeśli nie potrafisz tego zrobić to stwórz sobie ograniczoną listę rzeczy które chcesz zmienić, ale już w ciagu roku.

Co nowego w kolejnym roku?

Kolejny rok, będzie o wiele spokojniejszy od obecnego. Juz nie mogę się doczekać!. Dla mnie ten rok jest wyjątkowo pracowity, stoczyłam wiele bitew wewnętrznych, pokonałam wiele ograniczeń i szkodliwych programów. Paradoksalnie ostatnio doszłam do wniosku, że jednak ta droga jest potrzebna, by można było docenić co się ma i z satysfakcją spojrzeć na to co się zbudowało w swojej rzeczywistości! Jest to dla mnie swoisty przełom. Ciekawe co będę wspominać za rok… 🙂

Życzę wam abyście w nowym roku podnieśli na tyle poziom swojej świadomości, że wasza wymarzona rzeczywistość stanie się faktem!

Źródła: Wiedza własna
Grafika: pixabay.com

Advertisements